Koho se týká pravidelná revize elektroinstalace
Domácnosti – v domácnostech nejsou pravidelné revize elektroinstalace sice povinné, ale jsou doporučované. Sníží se tím riziko vzniku požáru nebo smrtelného úrazu elektrickým proudem.
Kanceláře – veškeré kancelářské provozy již musí mít zajištěnou povinnou revizi elektroinstalace. Týká se to zásuvkových okruhů, světelných okruhů, rozvaděčů, svítidel a všech spotřebičů.
Úřady – všechny budovy úřadů a různých organizací a obecní a městské úřady, kde jsou denně v kontaktu desítky až stovky lidí také musí mít zajištěnou revizi. Je tu velká pravděpodobnost zásahu elektrickým proudem.
Sportoviště – velice podobné je to na sportovištích, jako jsou plavecké bazény, sportovní haly, stadiony a další sportovní zařízení. Týká se to i sportovišť v exteriéru, pokud je tam elektroinstalace k dispozici, například zásuvky nebo osvětlení.
Divadla a kina – zde revize elektroinstalace také zahrnuje nouzová osvětlení. Ta jsou bezpečnostním prvkem nutným pro bezpečný provoz budov zejména bez oken, kde by v případě výpadku elektřiny mohlo dojít k chaosu a panice a k nebezpečným úrazům.
Obchodní centra – nakupování v obchodních centrech také musí být bezpečné, týká se to jak osob, které tu nakupují, tak i obslužného personálu. Zde bývá celá řada elektrických zařízení a prvků, jako jsou různé kráječe, řezače, ohřívače, trouby, konvice a bojlery (topné spirály) atd.
Provozovny služeb a zdravotnická zařízení – povinnost revize elektroinstalace zahrnuje i provozovny služeb, například kadeřnictví, masáže, pedikúru, veterinářské a ambulantní lékařské ordinace, nemocnice atp.
Hromosvody – povinné revize, případně nepovinné, zahrnují i hromosvody. Tato zařízení jsou instalována na rodinných a bytových domech, a na všech budovách uvedených v tomto seznamu. Poškozený hromosvod neplní správně svou funkci a je to takřka totéž, jako když na budově žádný hromosvod není.