Čištění.


Je spousta možností jak můžete svůj bazén vyčistit a co na to použít. V první řadě by se měl bazén čistit sám, když k tomu máte příslušnou techniku, která bude bazén filtrovat. Jedná se o filtrační systém, který čistí vodu, nějakým z možných principů. Jedním z nejlevnějších, může být kartušová filtrace, kdy voda prochází přes filtry, které se čistí. Je to jedna z možností, která není nejlepší https://www.google.cz/intl/cs/policies/privacy/partners/ ale k malému bazénu vám bohatě stačí a nemusíte k němu mít nějaký drahý přístroj. Nevýhodou je to, že se vám většinou kartušové výměníky rychle zanesou a je potřeba kupovat nové, což není moc výhodou. Lepší volbou je pak, písková filtrace, která není tak náročná na úpravu a čištění. Voda se čistí přes písek, který není nutné měnit tak často. Je to pohodlnější způsob čištění. Na bázi pískové filtrace pracuje spousta bazénů a má jí spousta lidí.

chemie do bazénu

K manuálnímu čištění pomáhá vysavač, aby se vám na dně neusazovali nechtěné nečistoty, které se do filtračního zařízení nedostanou. V letní sezóně, kdy je bazén hodně využívaný se jednou za čas musí vzít vysavač do vody a vysát dno a stěny, tam se drží nejvíce nečistot a zajistíte si tak krásně čistý bazén, který bude k osvěžení a vykoupání.

chemie do bazénu

Vysavačů je hodně od těch ručních, které musíte ovládat po ty robotické, které jezdí samy. Robotický vysavač za vás udělá práci a vy si mezi tím můžete dát kávu na terase nebo si vychutnat zmrzlinu. Poslední možností čištění, je pomocí chemie do bazénu, kterou budete potřebovat snad v každém případě. Některé se čistí chlórem, kyslíkem, solí, a pak jsou ty ještě chemikálie na úpravu pH vody a dalších potřebných látek, aby byli v rozmezí, ve kterém mají být, a voda v bazénu se nekazila. Je důležité udržovat kvalitu vody v rovnováze, jinak se může dostat do hodnot, kde je voda škodlivá pro pokožku člověka. Asi vás nezabije, ale můžete z ní mít vyrážku nebo vám může dráždit oči a dýchací ústrojí.

Podobné příspěvky