Hypotéka jako začátek
O tom to totiž je především. Člověk musí chtít. Musí se odhodlat on sám. Nikdo jiný to za něj neudělá. On sám musí nějakým způsobem reagovat, aby se dostal k bytu, který bude čistě jeho. A musí nějak začít. Což je většinou tak, že se odhodlá požádat někde o hypotéku. Tím se vydá na cestu, ze které lze couvnout jen v začátcích Jakmile podepíše smlouvu, jde to také, ale už je to spojeno s potížemi a pořádnou finanční ztrátou. Takže je třeba si to opravdu rozmyslet. Takový žadatel o hypotéku má samozřejmě více možností. Může si vybrat z bankovního sektoru, nebo nebankovního. Je to jeho věc, kam zamíří. Ale zde se dozvíte některé věci, které bankovní sektor nenabízí a ani nabízet nemůže. To jsou výhody jen americké hypotéky bez dokládání příjmů. Proč tam zmínka o příjmech za chvíli zjistíte.
Banka stejně jako každý další si musí nějak ověřit, zda jste schopni hypotéku vůbec splácet. To, že se to dělá hloupě je vedlejší. Chtějí totiž po vás doložit kolik jste vydělával v minulosti. Tedy potvrzení od zaměstnavatele například, nebo výpis z účtu. Tam se dočte, jaký váš příjem byl. Nikde nesežene informaci o tom, jaký bude. Protože nikdo nemůže odhadnout, co se stane za měsíc, nebo za půl roku.
Příjmy vyschnou, žadatel platit přestane a tím pádem se mohou na to potvrzení v bance jen dívat nebo si jím utírat krokodýlí slzy. No, klid, banka kvůli tomu nezanikne, je na to připravena a také se ztrátami počítá. Tolik tedy vysvětlení, proč potvrzení o příjmu někde chtějí a proč již jinde zjistili, že je vlastně k ničemu. Proto je zde tedy již zmíněná americká hypotéka bez dokládání příjmů. Její vyřízení nezačíná návštěvou kanceláře a zdlouhavým čekáním, ale vypsáním žádosti na jejich webových stránkách. Přidají se přílohy a firma k vám vyšle svého zaměstnance. Pokud máte zájem si to zkusit, tak postačí kliknutí na odkaz.